Svar: 11,784
Tråde: 233
Modtaget Likes: 12 i 12 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Dec 2011
jacob jensen Skrev:Den Lexus slog klart alt det engelske skrammel hun har kørt i før
jeg tror det er en keeper 
Je har det med biler som med ure. Ure skal ikke bare lige kunne vise tiden på en god og sikker behagelig måde - der skal være noget ånd over det.
Så kan du kaldte Bently eller Rolls for skrammel - men de er da i kongehus sammenhæng klasser over den der "standard-bil udseende" Lexus. Det er jo heller ikke skrammel og outdated når de tager den forgyldte karet på visse ture.
Jeg synes CO2 er en vigtig sag og værdig støtte der gives her - giv folket hvad folket vil have, specielt op til klimakonferencen, men i kongehus sammenhæng er der ikke en fut mere klasse over den end over Henriks Citroën eller Frederiks Touran
Vil hun spare (også CO2) skulle hun nok lade helikopteren stå og taget toget lidt oftere
Just my 5 penny
vh
•
jacob jensen
Unregistered
Jeg vil bestemt ikke kalde nye biler fra rolles og bentley for skrammel,de er fyldt
med pålidelig tysk teknik.
Det var mere hende gamler daimler jeg tænkte på den vil jeg personlig kalde skrammel
any day.
Prins gemalen har kørt i franske biler han kommer jo også dernede fra,det er helt klart en fordel for at kunne lide dem.
Jeg ved bare en ting efter mere end 15 år i bil branchen at driftsikkerhed ikke er noget der
lige kan bindes i r.... på gamle engelske og franske biler,det skal dog med at jeg helt sikkert er lidt farvet her biler fra de lande kommer aldrig på min top ti.
Men jeg har dog trods alt også lidt erfaringer der støtter min hoved rysten over biler
fra disse lande meget off her sorry
•