Keramiske ure
#13
TimeToWatch.dk Skrev:
Kristofferj Skrev:Gad SÅ godt at købe et IWC pilot ur i keramik. Et 3705 ligger meget højt oppe på min most wanted liste!

İmage

Fås modellen i Doppel Chrono, altså en ceramic version af 3713? Satme en sprød klokke Icon_cool Er helt pjattet med de gl. Pilot modeller i denne serie, hvor specielt 3713 bare er møg lækkert pga klassisk design, rattrapanten og størrelsen på de 42 mm.

/Mads

Nemlig! Dagens valg.

İmage

Der er kun de nyere der er lavet i keramik så vidt vides..

P.S. Hvis jeg kunne var dagens ur en 3711, men lad det ligge..
Lever i min egen lille dykkerklokke..
Svar


Beskeder i denne tråd
Keramiske ure - af Miwes - 23-10-2014, 11:17 PM
Re: Keramiske ure - af jk - 24-10-2014, 08:54 AM
Re: Keramiske ure - af MortenKN - 24-10-2014, 11:16 AM
Re: Keramiske ure - af Kristofferj - 24-10-2014, 11:28 AM
Re: Keramiske ure - af gmt-geek - 24-10-2014, 11:44 AM
Re: Keramiske ure - af JesperC - 24-10-2014, 12:08 PM
Re: Keramiske ure - af Kristofferj - 24-10-2014, 12:19 PM
Re: Keramiske ure - af Miwes - 24-10-2014, 12:37 PM
Re: Keramiske ure - af jk - 24-10-2014, 12:47 PM
Re: Keramiske ure - af runzuk - 24-10-2014, 03:52 PM
Re: Keramiske ure - af LIVETS - 24-10-2014, 04:42 PM
Re: Keramiske ure - af TimeToWatch.dk - 25-10-2014, 12:25 PM
Re: Keramiske ure - af peterkaa - 25-10-2014, 01:01 PM
Re: Keramiske ure - af jk - 25-10-2014, 03:01 PM
Re: Keramiske ure - af KimT - 25-10-2014, 04:16 PM
Re: Sv: Keramiske ure - af whoa - 25-10-2014, 08:23 PM
Re: Keramiske ure - af Avantismo - 25-10-2014, 08:27 PM
Re: Keramiske ure - af whoa - 25-10-2014, 08:43 PM
Re: Keramiske ure - af peterkaa - 26-10-2014, 12:33 AM



Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)