07-05-2008, 11:13 PM
Tukjær Skrev:KlausM Skrev:Selv tak. Uret er måske mindre men pga tykkelsen sidder den højere på armen og syner derved af mere. Når du nu er så glad for divere må det være vanskeligt interessemæssigt at komme uden om en Rolex.
Held og lykke med dit evt. køb.
Mvh
Klaus
Det bliver umuligt at komme udenom en Sea-Dweller tror jeg...... Men den er desværre betydeligt dyrere end de andre ure jeg har.
Jeg troede ikke du skulle have ure til over 10 k. Det skulle jo nødig ende med at jeg siger "Hvad sagde jeg"
Er nu mere til Sub end SD. Men meget individuelt. Uanset hvad er SD et godt gedint dykkerur som kan holde til at blive brugt. Klaus kom med en fin beskrivelse. Eneste lille kommentar jeg har, er at du næppe finder et ok matskivet 16660 til under 50-55 k
/Mads

![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)