Svar: 922
Tråde: 114
Modtaget Likes: 1,729 i 500 svar
Givet Likes: 1,689
Tilmeldt: Nov 2012
06-08-2015, 10:29 AM
Da forummet skal opdateres, vil det være nede i ovennævnte tidsrum.
Håber ikke at det skaber for meget furore ;-)
--
"Bare ét ur til, så er samlingen komplet!"
•
Svar: 301
Tråde: 15
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Jan 2012
Hvad indebærer det?
Billedet bag mig glider fx stadigvæk rundt, når man scroller.
Vi mangler også en knap, som gør man får alle de nyeste post først. Vis nye svar, eller vis svar fra i dag, fungere desværre ikke på samme måde som tidligere.
Jeg synes desværre stadigvæk det er en downgrade i forhold til, hvordan urdebattens tidligere fora var bygget op.
Nu er jeg så heller ikke en meget aktiv bruger, så jeg er nok ikke den vigtigste at ændre tingene for.
Obsessed is just a word, that lazy people use to describe the dedicated!
•
Svar: 916
Tråde: 168
Modtaget Likes: 81 i 49 svar
Givet Likes: 11
Tilmeldt: Jan 2013
Men jeg har det desværre på samme måde... Så håber virkelig at updaten kan gøre en forskel!
•
Svar: 1,772
Tråde: 299
Modtaget Likes: 51 i 38 svar
Givet Likes: 27
Tilmeldt: Dec 2011
+1
Sent from my iPad using Tapatalk
Vintage Omega, herreure, lommeure og stopure
•
Svar: 687
Tråde: 19
Modtaget Likes: 339 i 191 svar
Givet Likes: 478
Tilmeldt: Jul 2014
Den funktion kan i bruge hvis i bruger Tapatalk! En app til forums! Det virker upåklageligt!
Sendt fra min HTC One S med Tapatalk
•
Svar: 13,391
Tråde: 960
Modtaget Likes: 3,453 i 1,522 svar
Givet Likes: 754
Tilmeldt: Mar 2005
Funktionen er der, men den opdaterer desværre ikke øjeblikkeligt, men derimod med et vist tidsinterval, hvilket absolut ikke er optimalt. TapaTalk derimod opdaterer med det samme og er super.
Det største problem for mig er billedvisning som ikke fungerer hensigtsmæssigt, samt afstemninger som slet ikke virker og det bliver spændende at se hvad opdateringen bringer.
Derudover håber jeg også oversættelsen til dansk bliver opdateret, så de mange stave/formuleringsfejl bliver rettet?
•
Svar: 301
Tråde: 15
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Jan 2012
Whoa, jeg bruger desværre ikke Tapatalk på PC. Jeg er faktisk ikke online på en smartphone / tablet.
For så havde du ret, så ville det logiske valg være en app.
Problemet med tidsvisningen, som du nævnte, gør desværre jeg let overser nye tråde eller simpelthen ikke får læst så mange.
Men ellers er jeg enig med dine øvrige punkter. For mig er det ret "alvorlige" fejl, i betragtning af hvor lang tid foraet har været kørende.
Lad os håbe opdateringen fixer de nødvendige ting.
Obsessed is just a word, that lazy people use to describe the dedicated!
•
Svar: 76
Tråde: 9
Modtaget Likes: 28 i 17 svar
Givet Likes: 81
Tilmeldt: Jan 2014
Mange har snakket om funktionen "Vis nye posts" og nogle endda, at de helt misser flere tråde. Men alle nye tråde er jo markerede med fed og den sorte prik til venstre for hovedfora, så det føler jeg ikke er et problem, men jeg har heller aldrig brugt funktionen "vis nye posts".
•
Svar: 4,455
Tråde: 283
Modtaget Likes: 3,254 i 1,131 svar
Givet Likes: 2,348
Tilmeldt: Dec 2011
Har det lidt på samme måde - ved ikke helt, hvad det er folk savner
Når jeg går ind på forum, så er alle fora, hvor der er nye indlæg siden jeg var der sidst, markeret med sort i cirklen ---> når jeg går ind på et forum, der er markeret med sort, så er alle de tråde, hvor der er nye indlæg siden jeg var der sidst, markeret med sort fed skrift ---> derudover er der en grøn pil, der når man klikker på den tager én til det nyeste ulæste indlæg, siden jeg var der sidst !!!
Hvad er egentlig problemet !????
/Peter
"The darkest places in Hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis" - Dante Alighieri, "Divine Comedy"
•
Svar: 1,772
Tråde: 299
Modtaget Likes: 51 i 38 svar
Givet Likes: 27
Tilmeldt: Dec 2011
Det skal fungere som unread/timeline i tapatalk eller som i Urdebatten i gamle dage hvor man valgte vis nye indlæg og gemte det browseren så fik alle det nye serveret. Jeg gik aldrig i underfora den gang og kunne i første billede få alle de nyeste skriverer. Ja der er Tapatalk og det bruger ind imellem men er meget tid på pc også. Overvejer dog at stoppe her da jeg ikke kan vurdere om der overhovedet er nogle her der gider det jeg interesserer mig for. I andre fora jeg deltager, også ikke FB er der en like funktion hvor jeg kan se om folk synes om det jeg poster/svarer på, så ved man om nogen gider det selv om der ikke svares på en post/svar.
Sent from my iPad using Tapatalk
Vintage Omega, herreure, lommeure og stopure
•
|