02-03-2005, 11:39 PM
Er der nogle her i forum der skal til messe®?
|
SIHH: April 4 - 11 (Basel 31. marts)
|
|
02-03-2005, 11:39 PM
Er der nogle her i forum der skal til messe®?
07-03-2005, 05:38 PM
Det kunne være interessant, men jeg har igen ide om, hvordan man tilmelder sig, og ikke mindst, hvad det koster. Geneve og basel er normalt ikke blandt de steder, man kan få billige flybilleter til.
Med venlig hilsen
08-03-2005, 07:00 AM
Var det ikke noget for jan at arrangere saadan en tur
Det kunne da vaere sjovt at komme til messe Med venlig hilsen
Christian
08-03-2005, 09:11 AM
Hej ærligt -Kan det virkeligt være så svært.
Hop ind i øsen og kør en dags tid sydpå til Basel, tag en overnatning på et hotel og tag ud til messen næste dag og betal ca. 200 dkr for at komme ind og se herlighederne. Når du skal hjem igen skal du bare gøre det hele i omvendt rækkefølge. Mange ligger og drøner ned til midt Italien i voldsom ferietrafik om sommeren, her er kun ca. den halve afstand og meget mindre trafik årstiden taget i betragtning. SÅ GOD TUR TIL MESSE VENNER <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> Mywatch.dk
Bjarne Vork
08-03-2005, 01:42 PM
Er det ikke en lukket fagmesse der kræver speciel indbydelse?
08-03-2005, 09:29 PM
Messen i Basel er åben for alle, så det er bare og fylde 4 personer ind i bilen så er det en overkommelig oplevelse for alle.
Du kan finde messen på: [url]"http://www.baselshow.com/ca/bt/kmb/">http://www.baselshow.com/ca/bt/kmb/[/url] Så god tur, måske mødes vi dernede <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> Mywatch.dk
Bjarne Vork
08-03-2005, 10:13 PM
Hej.
Jeg har boet i schweiz og pendlet frem og tilbage i bil fra Bern-København. Det er en lille tur som tager ca 10 timer der bare flyver afsted. Har kørt den en del gange, som der også bliver nævnt her kunne man fylde bilen hvilket gør det billigt. Der er ca 1100 km til basel fra københavn. Mit benzin budget var 1200-1300 kr. og så lige at vinette til 200 kr. Trafikken er let på denne årstid, så det er bare med at komme afsted.. Blot info fra mig, så man har en ide hvad det ca ville koste. Hilsen carsten Ure er go' stil..!!
09-03-2005, 03:15 PM
Jeg er i Geneve weekenden d. 8-9-10 og kunne vildt godt tænke mig at komme ind at se nyhederne og ville høre om der var nogen herinde som kunne hjælpe mig med at få adgang???
Iøvrigt kan flybilletter fåes hos maersk for ca. 1300 tur/retur.
09-03-2005, 03:19 PM
fyssen Skrev:Jeg er i Geneve weekenden d. 8-9-10 og kunne vildt godt tænke mig at komme ind at se nyhederne og ville høre om der var nogen herinde som kunne hjælpe mig med at få adgang??? Når nu showet slutter den 7. kan det tyde på at du måske får lidt problemer med det.
09-03-2005, 03:27 PM
Ja det bliver sgu svært......synes bare der stod 4-11 april i overskriften på linken.....øv!
|
|
« Næst ældste | Næst nyeste »
|