SIHH - hvad kommer der?
#1
Jeg sidder og glææææder mig til i morgen, hvor nyhederne fra SIHH begynder at komme for alvor.

İmage

JLC har jo lige annonceret at de er glade for måne og stjerner, så udover den nye Master Control med meteorit skive, så kommer der nok lidt mere med månefaser mv.

Hvad tror I der kommer af nyheder?

Claus

Svar
#2
Jeg tror John Mayer kommer forbi IWC Icon_e_biggrin1 Ellers ved jeg det ikke. Men jeg glæder mig!
Svar
#3
D.Sandberg Skrev:Jeg tror John Mayer kommer forbi IWC Icon_e_biggrin1 Ellers ved jeg det ikke. Men jeg glæder mig!


Ha. Det kunne jo være lidt sjovt, hvis de udgav en 'John Mayer LE'...

Svar
#4
Haha ja, så ville John Meyer nok blive rigtig glad Icon_e_biggrin1

Jeg ved ikke hvad vi kommer til at se - men jeg glæder mig mest til at se hvad IWC og JLC kommer med.
Mvh Danny  Icon_smil
Svar
#5
Det bliver så spændende at se hvad der kommer til at ske i dag Icon_e_smile
Svar
#6
Vacheron Constantin fejrer deres 260 års jubilæum med hele syv nye ure i en serie, der hedder Harmony.
JK
Svar
#7
Panerai Submersible i Carbotech - lyder spændende og meget dyrt....

İmage

Ikke det bedste billede.
Svar
#8
Mit blik er stift rettet mod Panerai Icon_e_wink
Svar
#9
jk Skrev:Vacheron Constantin fejrer deres 260 års jubilæum med hele syv nye ure i en serie, der hedder Harmony.
JK
İmage
Svar
#10
En film om to nye Luminor Submersibles. Begge er 1950er kasse og 47mm.

1) Chrono Flyback og 2) CARBOTECH.

Jeg finder sidstnævnte mest æstetisk appellerende, særlige de blå visere og den blå tekst CARBOTECH, der spiller rigtig godt sammen med et blåt logo på gummiremmen.

[url]"http://www.panerainovelties.com/en/video/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.panerainovelties.com/en/video/index.php[/url]
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)