Hugo Boss jeans
#1
Jeg er meget glad for jeans fra HB. Det har noget at gøre med at de passer mig spot on og jeg endnu ikke er gået galt i byen med et par fra dem.
Jeg har dog den udfordring at jeg godt kunne tænke mig at bestille dem over nettet men har endnu ikke fundet en god hjemmeside. Jeg ville gerne købe dem direkte fra HB men så skal man bo i England eller Tyskland. De har vidst ikke en webshop der sender til DK.
Mvh
Klaus
Mvh Klaus
Svar
#2
Prøv at tjekke den tyske ebay ud! Det bugner med HB bukser!
Svar
#3
KlausM Skrev:Jeg er meget glad for jeans fra HB. Det har noget at gøre med at de passer mig spot on og jeg endnu ikke er gået galt i byen med et par fra dem.
Jeg har dog den udfordring at jeg godt kunne tænke mig at bestille dem over nettet men har endnu ikke fundet en god hjemmeside. Jeg ville gerne købe dem direkte fra HB men så skal man bo i England eller Tyskland. De har vidst ikke en webshop der sender til DK.
Mvh
Klaus

Den vil jeg gerne være med på hvis du finder et sted at købe <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> super fede bukser - og fantastisk pasform :)


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Svar
#4
Fuldstændig enig her, HB er generelt rigtigt fedt tøj, og deres bukser er så absolut ingen undtagelse <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> Jeg har egentlig aldrig tænkt over netkøb, da jeg sædvanligvis bruger dn lokale tøj pusher når slaget skal så Icon_rolleyes

Når det så er sagt, så ville det være 100 gange nemmere over nettet, da man jo som regel kender sin egen størrelse, sådan +/- specielt efter julen Icon_scared
You can't turn back the clock. But you can wind it up again.
Svar
#5
Jeps.
Jeg kender den størrelse jeg skal have og ved den holde på de fleste af deres modeller. Jeg købte gerne hos den lokale men de har ikke alle modeller og det ville være så meget nemmere blot at klare det over nettet.
Mvh
Klaus
Mvh Klaus
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)