Rolex Sub eller SD
#11
Fik fat i Peter men han skulle først herned til sommer
så nu bliver jeg jo nød til at kører et smut til Hamborg for at se hvad de har derned for tiden.

fandt i nogle butikker der solgte brugte ure da i var dernede
Svar
#12
Danbs Skrev:Fik fat i Peter men han skulle først herned til sommer
så nu bliver jeg jo nød til at kører et smut til Hamborg for at se hvad de har derned for tiden.

fandt i nogle butikker der solgte brugte ure da i var dernede

Hvad med Jürgensen i Flensburg, eller Esbjerg........
Svar
#13
Var forbi Jürgensen i mandags de havde mange nye men kun et brugt Explorer 2 til 4500 og det er ikke lige det jeg søger efter

men jeg har aldrig været forbi Rolex i Esbjerg, da jeg går ud fra de også kun har nye modeller
Svar
#14
Møller-Thorgaard i Esbjerg har vist kun nye ure, men omvendt ved jeg af erfaring, at de er til at handle med - også når man taler Rolex ;) God jagt.
Svar
#15
Sociologen Skrev:Møller-Thorgaard i Esbjerg har vist kun nye ure, men omvendt ved jeg af erfaring, at de er til at handle med - også når man taler Rolex ;) God jagt.
Har du haft et Rolex? Der er noget jeg har misset <!-- s:oops: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif" alt=":oops:" title="Embarrassed" /><!-- s:oops: -->
Svar
#16
Nej, det endte med Panerai, men var meget tæt på at købe en DS hos Møller-Thorgaard (som var informeret om, at min henvendelse var en forespørgsel, da jeg også overvejede PAM).

Så du er - som altid - velinformeret, Claus :)

Håber dog stadig, at Rolex fabrikerer en model med en diameter på 43-44 mm (eller mere) og med en kasse, der ikke er så høj som den på DS ;)
Svar
#17
Hej

Jeg har dem begge og jeg vil ikke undvære nogen af dem. Icon_e_wink

MVH Peter
İmage
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)