Svar: 4,070
Tråde: 280
Modtaget Likes: 85 i 61 svar
Givet Likes: 298
Tilmeldt: Dec 2011
berg Skrev:Kommer an på materiale og om der er spænde med til.
Er det almindelig "KO" læder og uden spænde ser jeg ingen om helst grund til at give over 500 kr.
Jeg har en del straps fra forskellige steder, og overall, pris & kvali taget i betragtning så vinder [url]"http://www.waccex.de" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.waccex.de[/url]
Super straps til rimelige penge.
Er vi dog ude i krokodiller og slanger og hornback og andre spændende ting er prisen selvsagt højere.
Det var mine $0,02
Dem du linker til er vel ikke håndlavet?
•
Svar: 340
Tråde: 49
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Apr 2011
Jeg har også stemt 500 -1000. Det er det niveau mine rem indkøb typisk har ligget på. Med undtagelse af de (alt for dyre) OEM rem, som efter min mening oftest ikke er nær så spændende som de remme du viser i din post Claus. Kan godt fristes til at betale mere for eksempelvis remmen på det første billede, eller de remme der kommer længere nede, jeg tænker på det billede hvor der ligger 3 remme side om side. Utrolige flotte spænder der er på de remme.
Med venlig hilsen
David.H aka "The big flipper"
Har jeg haft et ur i over en måned, er det nok det tætteste jeg kommer på en keeper
•
Svar: 273
Tråde: 33
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Jan 2012
Helt enig den første rem er rigtig lækker og de spænder med mønstrene er helt i top... Har det lidt sådan at et ur som Panerai i den prisklasse og finish fortjener en rigtig lækker rem Derfor kunne jeg sagtens finde på at betale over de 2000 som oem remme typisk ligger på .. Og hvis man har 4-5 remme at skifte imellem samt 2-4 ure så går der jo mange år før remmene er slidt op.
•