Læderrem til PO
#1
Jeg har her i Urdebatten set fotos af læderremme, især på Panerai delen, og der henvises bl.a. til Gunny Straps, hvor der er et billede af en PO med læderrem og orange stikninger.
Er der nogen her på Omega delen, der kender firmaet eller kan henvise til et, der ligger tættere på mht. at få fremstillet en læderrem til aflastning af stållænken jeg har på nu?

Uhrfirmaet i Århus er vild dyre med en læderrem plus lukke/spænde, så andre forslag modtages gerne.

Mhv.

Jørgen
Mvh.

Jørgen
Svar
#2
Jeg vil bruge:

[url]"http://www.jacobstraps.com" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.jacobstraps.com[/url]

Han laver remme i top kvalitet med super indfarvning af kanter m.m. Har lige fået denne til mit Oris:

İmage

Det kan godt komme til at se skørt ud på nogle ure, at de bliver for grove, så vil klart holde mig fra Gunny og få noget mere prof. arbejde.
Svar
#3
Tak for henvisningen, remmene ser lækre ud.

Mvh.

Jørgen
Mvh.

Jørgen
Svar
#4
Hvis man er efter custom remmagere, er der en fin liste i denne tråd.

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://itstime.dk/urdebatten/viewtopic.php?f=4&t=3720" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=4&t=3720</a><!-- l -->
Svar
#5
Tak for listen, den er rimelig lang Icon_e_wink

Men den der søger skal finde - eller noget i den stil Icon_e_biggrin1

Mvh.

Jørgen
Mvh.

Jørgen
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)