Svar: 1,193
Tråde: 48
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Jul 2006
Uha, sådan en EOD står højt på min ønkeliste
Men jeg er enig i, at når der bliver lavet 5 x 200 stk LE med hhv, blå, rød, hvid, etc. skive - med tilnavnet af fem kendte mennesker - så er det sgu bare en model med 1000 stk.
Ingen tvivl om, at AP har excelleret LE konceptet med mange lavt-stykantal versioner (i den ene ende af skalaen), og i den anden ende Omega med LE i 1.000.000.000.000.007 styk. Panerais "fuskeri" med 1500 D/E/F/G/H/I/J/K er smart...
Men tilbage til min forrige pointe - viste ur kræver sgu, man var i Singapore forleden nat.
"Cultural diversity is as necessary for humankind as biodiversity is for nature!"
•
Svar: 304
Tråde: 45
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Feb 2006
GTwatch Skrev:Men tilbage til min forrige pointe - viste ur kræver sgu, man var i Singapore forleden nat.
Jeps, det bar en af min bekendt som selv hente uret derud i sidste weekend. Jeg synes heller ikke det er noget nyt i dette ur, det virker som om AP genbruger ROO Geneve boutique edt med rød skive + ROO Team Alinghi carbon og skaber det til noget nyt. IMO RB II er stadig toppet på min liste.
•
Svar: 742
Tråde: 27
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Dec 2005
Det er ikke kønt, knapper og krone i rødt er med til at få det til at ligne et legetøjsur og carbon? kassen ligner noget Casio kunne have lavet.
Thomas
•
Svar: 5,259
Tråde: 72
Modtaget Likes: 1 i 1 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Apr 2004
Det har jo så også vist sig at de ROO LE´er der er blevet mest eftertraget er de modeller som afviger markant fra det alm. ROO design. Dvs. andre knapper, lynetter, kasser, ect end de mere kedelige LE´er, hvor det blot er skiven og farverne der er ændret.
Enig i at ROO RB II er et af de fedeste. Specielt guld modellen syntes jeg er for lækker. Sammen med EOD måske de to mest eftertragtede ROO´er overhovedet
/Mads
•
Svar: 6,129
Tråde: 559
Modtaget Likes: 151 i 91 svar
Givet Likes: 29
Tilmeldt: Apr 2008
Ja, jeg er ligeglad: Jeg stiller mig over på den anden side og siger: Det er da et fedt ur, med et sporty udtryk ! At der så også holdes lidt fest oven i sporten - med de røde farver - det er da rigtig fedt
De venligste hilsner, John
•
Svar: 1,514
Tråde: 102
Modtaget Likes: 31 i 22 svar
Givet Likes: 38
Tilmeldt: Jan 2012
•
Svar: 122
Tråde: 14
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Jul 2004
sammen med sådan et par sko, er det da god stil...
•