peter Skrev:Hej Speedy
Jeg har haft afmonteret lænken på dit ur, og derfor er den nok så forholdsvis ren, da det kun er cirka et halvt år siden.
MVH Peter
Ja det sagde du godt, der var nu alligevel lidt snask derinde.
Men det der overrsakede mig var i første omgang at der ikke stod LV, havde fået at vide at der kunne stå LV eller bare V på de tidlige modeller.
Men der står altså 16610 T.
Morgan har fortalt mig at han har set det før, og at det er nogen af de aller første modeller, hvilket jo også passer ganske godt med at mit ur er solgt i lufthavnen i Geneve den 14/3-2004.
Det giver jo anledning til en del spekuleren alligevel, er den sjælden?
Er alt som det skal være? Omvendt er det ikke som det skal være ville du Peter jo nok have bemærket det da du havde lænken afmonteret!
Har pgså spurgt Morgan om det kunne være en alm. sub med eftermonteret "grønt tøj", men det mener både han og Bo er helt usansynligt.
Jeg holder mig til Morgans vurdering, og Mads, hvor der dog så lige er et ekstra T mellem mine horn!
Og så håber jeg på at min Kermit er en smule sjælden og derfor lidt sjov

.