Hvad ville du vælge? (bil spørgsmål)
#51
Det med digital hastighedsvisning er irrelevant for mig. Min nuværende CC'er har denne mulighed, men jeg bruger det ikke, da jeg foretrækker det analoge speedometer.

Efter at have været ude og køre i dem igen, er beslutningen faldet på BMW primært pga. måden gearkasse/speederrespons/køreegenskaber er på (og jeg synes der er stor forskel). Mht. til udstyr er jeg endt på det samme pånær to ting som jeg må undvære i BMW ifht. Audi og det er læder og navigation.

Læder vil jeg gerne have, men min hustru er glad for at slippe for dette, da det for hende var for koldt om vinteren (indtil sædevarmen kommer igang) og for varmt om sommeren. Så i bund og grund er det den indbyggede navi det handler om og det klarer jeg Icon_e_smile
Svar


Beskeder i denne tråd
Hvad ville du vælge? (bil spørgsmål) - af KimT - 22-08-2014, 07:01 AM
Re: Hvad ville du vælge? (bil spørgsmål) - af KimT - 15-01-2015, 08:42 PM
Re: Hvad ville du vælge? (bil spørgsmål) - af Black Seal - 03-04-2015, 07:24 PM
Re: Hvad ville du vælge? (bil spørgsmål) - af Black Seal - 03-04-2015, 08:28 PM



Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)