Jeg står i stampe
#6
MortenKN Skrev:Patek Philippe 5980
Patek Philippe 5726 (lænke)
Sky-Dweller hvidguld på lænke
Daytona hvidguld på lænke
Glashütte Original Senator Perpetual Calendar Rosegold (Eller måske keramik)
Urene du nævner er udenfor min økonomiske rækkevidde pt, men hvis jeg havde budgettet ville jeg personligt vælge Patek Philippe 5726. Det er i mine øjne meget smukkere end 5980, som bliver "ødelagt" af de 2 knapper på siden af uret og får det til at se uballanceret ud. Jeg synes der sker for meget på skiven af Sky-Dweller; jeg er mere til det simple. Hellere Daytona i stål, end hvidguld. Den Glashütte siger mig umiddelbart ikke noget.
Svar


Beskeder i denne tråd
Jeg står i stampe - af MortenKN - 21-10-2014, 09:11 AM
Re: Jeg står i stampe - af Amehlbye - 21-10-2014, 09:20 AM
Re: Jeg står i stampe - af MortenKN - 21-10-2014, 09:21 AM
Re: Jeg står i stampe - af gmt-geek - 21-10-2014, 09:35 AM
Re: Jeg står i stampe - af KlausM - 21-10-2014, 10:12 AM
Re: Jeg står i stampe - af pdj - 21-10-2014, 01:14 PM
Re: Jeg står i stampe - af peterkaa - 21-10-2014, 02:02 PM
Re: Jeg står i stampe - af Mikkelvb - 21-10-2014, 02:26 PM
Re: Jeg står i stampe - af KlausM - 21-10-2014, 02:44 PM
Re: Jeg står i stampe - af Jack Cassidy - 21-10-2014, 02:49 PM
Re: Sv: Jeg står i stampe - af KimT - 21-10-2014, 02:52 PM
Re: Jeg står i stampe - af MortenKN - 21-10-2014, 07:33 PM
Re: Jeg står i stampe - af MortenKN - 21-10-2014, 09:22 PM
Re: Jeg står i stampe - af Borgbjerg - 21-10-2014, 09:52 PM
Re: Sv: Jeg står i stampe - af KimT - 22-10-2014, 05:13 AM
Re: Jeg står i stampe - af gmt-geek - 22-10-2014, 07:13 AM
Re: Jeg står i stampe - af MortenKN - 22-10-2014, 08:17 AM
Re: Jeg står i stampe - af Borgbjerg - 22-10-2014, 03:31 PM
Re: Jeg står i stampe - af KimT - 22-10-2014, 07:07 PM
Re: Jeg står i stampe - af LIVETS - 22-10-2014, 09:45 PM
Re: Jeg står i stampe - af TimeToWatch.dk - 22-10-2014, 10:43 PM
Re: Jeg står i stampe - af gmt-geek - 23-10-2014, 07:30 AM
Re: Jeg står i stampe - af gmt-geek - 23-10-2014, 07:37 AM
Re: Jeg står i stampe - af MortenKN - 23-10-2014, 09:25 AM
Re: Jeg står i stampe - af LIVETS - 23-10-2014, 12:05 PM
Re: Jeg står i stampe - af MortenKN - 23-10-2014, 02:49 PM



Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)