PP 5712 og PP 5980 sammenligning
#14
1. Ref. 5711 koster lidt under 180.000 kr.

2. Ja, men det beror på flere faktorer, f.eks. hvilken butik og farve på urtavle. Ref. 5711 er populær, dels fordi den minder om originalen, dels fordi det er den mest 'prisvenlige' Nautilus som er i produktion.

3. Patek Philippe har nogle fair (relativt forstået) servicepricser, jf. [url]"http://www.patek.com/contents/default/en/costs.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.patek.com/contents/default/en/costs.html[/url].

Prislisten udgør et fornuftigt vejledende udgangspunkt.
Svar


Beskeder i denne tråd
PP 5712 og PP 5980 sammenligning - af KimT - 05-12-2013, 12:41 AM
Re: PP 5712 og PP 5980 sammenligning - af jkjaers - 05-12-2013, 09:39 AM
Re: PP 5712 og PP 5980 sammenligning - af S.Milo - 05-12-2013, 08:39 PM
Re: PP 5712 og PP 5980 sammenligning - af Encino - 05-12-2013, 08:51 PM
Re: PP 5712 og PP 5980 sammenligning - af Wenga - 05-12-2013, 10:15 PM
Re: PP 5712 og PP 5980 sammenligning - af Wenga - 06-12-2013, 06:47 AM
Re: PP 5712 og PP 5980 sammenligning - af Mr. Tick - 06-12-2013, 01:24 PM



Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)