09-07-2013, 08:01 AM
TioMalo Skrev:Og, for en god ordens skyld; hvis man ikke kan ligge den bagliggende kringlet historie frem (uden navns nævnelse) men er nødt til at PB "brugsanvisningen" for de interesserede, er der vel ingen grund til at starte en tråd ?Nu var det jo ikke Jacob der startede denne tråd, han kom bare med sin mening
Vh. John
Jeg har talt med Jacob og kender hans historie og da det er meget individuelt hvad man opfatter som god/dårlig service, ønsker jeg ikke at hænge nogen ud. Ydermere kan ejeren komme til at hæfte personligt for hvad der skrives på et privatejet forum, hvorfor jeg er nød til at sørge for at nogens ry ikke "tilsvines"
Og som nævnt kan det diskuteres hvordan den pågældende episode kan opfattes, hvorfor det er endnu mere relevant at træde varsomt.
Derfor har jeg aftalt med Jacob at han skal nøjes med at fortælle folk det privat, hvis han ønsker det.
Mvh. KimT Tjek min Instagram ved at klikke her

![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)