Hvilke af disse Omega ure ville du vælge?
#5
Tak for dit gode svar.
Urene kan ses her: [url]"http://www.bgrayjewelers.com/omega.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.bgrayjewelers.com/omega.htm[/url]

3) Det første ur, som du nævner er et 3/4 størrelse - dvs. at det er omkr. 39mm, hvilket er en smule småt og som gør, at det vil være svært at sælge herhjemme. Det burde være billigere i forhold til nr. 2, som formentlig er et full size.
4) Det andet ur, du nævner er "det rigtige" med automatik værk - her er stand på urværk også afgørende. Har det været serviceret ? Er der boks og papirer med ? Hvor gammelt er det ? osv. osv. osv. !!!


Som jeg kan forstå på de ovenstående sætninger, vil du mene jeg bør købe det andet ur, jeg beskriver. Kan jeg få dig til at gå ind på siden, og se om det stadig er det ur, du mener jeg bør købe.

Mvh.
Kris
Svar


Beskeder i denne tråd
Re: Hvilke af disse Omega ure ville du vælge? - af Kris - 25-06-2013, 11:07 AM



Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)