Hvor mange har en timer og hvilken skal jeg købe?
#6
Hejsa
Twixt er helt fint hvis du udelukkende bruger den at tjecke akkuratessen af gangen.
Vil du bare lidt mere, er "Timegrapher 1000" en fin løsning - og billigt. Kr. 1.100 - 1.300 på eBay UK. Og så netop "UK" for ikke at have problemer med SKAT.

Vh. John


(06-03-2018, 11:05 PM)longbear Skrev: Hola amigos.

Med en samling primært bestående af vintage er det helt tosset at jeg ikke har købt mig en timer for lang tid siden, og det kommer nok til at bide mig i ass-en inden længe. Der er allerede et par ure som går mistænkeligt hurtigt, og det ender vel sagtens med at hele samlingen skal til service i år :)
Det er en del år side jeg sidst kiggede på en timer, det var før diverse smart-phone baserede apps, og selvom f.eks. Lepsi ser cool og sleek ud, så huer det mig ikke at man ligger under for f.eks. Apples luner mht opgraderinger af IOS så ens dyrtkøbte Lepsi pludselig ikke fungerer pga. Aplles sw. Så valget er nok umiddelbart en stand-alone timer.

Jeg havde umiddelbart tænkt at en timegrapher model 1000, er god nok til hobby brug. Hvad siger I, hvad bruge I selv?

/L
Mvh. John - nu under det sorte flag*.
(*Jolly Roger, ikke IS !  Icon_blink )
[-]
  • MichaelA
Svar


Beskeder i denne tråd
RE: Hvor mange har en timer og hvilken skal jeg købe? - af TioMalo - 07-03-2018, 12:14 PM



Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)