ETA 2789-1 Ugedag
#5
Jeg er ret sikker på at der er hurtigskift dag/dato. Med kronen i første hak stilles dato ved rotation af kronen den ene vej og ugedagen modsat og når først der er valgt sprog ændres det ikke. Jeg har et Longines med denne funktion.
P.N.
Svar


Beskeder i denne tråd
ETA 2789-1 Ugedag - af maclerche - 19-08-2015, 01:02 PM
RE: ETA 2789-1 Ugedag - af Miwes - 19-08-2015, 01:08 PM
RE: ETA 2789-1 Ugedag - af maclerche - 19-08-2015, 01:21 PM
RE: ETA 2789-1 Ugedag - af Miwes - 19-08-2015, 01:38 PM
RE: ETA 2789-1 Ugedag - af P.N. - 19-08-2015, 02:01 PM
RE: ETA 2789-1 Ugedag - af maclerche - 19-08-2015, 02:09 PM
RE: ETA 2789-1 Ugedag - af Lars - 21-08-2015, 11:15 PM
ETA 2789-1 Ugedag - af brauer - 22-08-2015, 11:37 PM
RE: ETA 2789-1 Ugedag - af P.N. - 29-08-2015, 12:25 AM
RE: ETA 2789-1 Ugedag - af maclerche - 29-08-2015, 07:07 AM



Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)