12-02-2011, 05:27 PM
Magnum Skrev:Selvom vi er lidenskabelige heinde, så skal man huske på at det er kun et ur.100% enig hele vejen igennem.
I min verden kan man gøre hvad man har lyst til, bare man selv er tilfreds. Det kan godt gøre ondt at se noget vintage blive f****d op, men det er ejeren som skal gå med det.
Jeg kan godt forstå folk der giver 70k for en stål Daytona, og så ser f.eks. den fede nye hvidgulds panda-skive,og vil have den.
Hvorfor skal man kun kunne vælge imellem 2 kedelige skiver når man betaler 70k. Det er rigtigt mange penge i mange menneskers øjne. Andre vil nok have en "det skal jeg nok selv bestemme" indstilling til Rolex politik.
At købe en hvidguldskrans og knalde på, er i mine øjne wannabe, men hvis ejerne vil smide de flere tusinde kroner efter det, så lad dem da. For de samme penge kunne de have købt en flot brugt hvidguld på rem, men hvis det andet gør dem glad, så er det deres penge.
Mvh. KimT Tjek min Instagram ved at klikke her

![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)