For mange posts med de samme "good guys"?
#8
Tio Malo Skrev:Lige mine ord, René.
Jeg synes at her er alt for mange formaninger om at "hoppe tråden over" hvis stilen ikke passer, når man kritiserer et emne eller indlæg.
Rigtigt nok, man kan ikke altid please alle, men det burde være muligt og accepteret at kritisere.
Det er altid ok at kritisere, det skader ikke nogen.
Men det som du siger/skriver er jo netop at man ikke kan please alle.
Og ja, lige præcis. Det pleaser ikke jer, med de gentagne meldinger ang. good guys herinde.
Meeeeen, det pleaser måske andre, så hvad er problemet Icon_question

Tio Malo Skrev:Evigt konsensus og rygklapperi leder til et tandløs og uinteressant forum. Så kan alle bare hoppe over de tråde som ikke passer dem, men i sidste ende hopper også nye brugere over hele sitet, mens Good Old Boys bekræfter hinanden om deres status som Good Guys.
Det vil vi vel ikke... ?
John
Pjat, i hvilken verden ville folk springe forummet over pga. det aktuelle emne Icon_rolleyes (for mange ensartede udmeldinger i Good/Bad Guys forummet)
Alt skal ikke være dybt filosofisk og fagligt, der skal også være noget til de overfladiske, kedelige og rygklappende folk som mig Icon_e_wink
At du mener det er tandløst og uinteresant er ikke nødvendigvis andres mening/sandhed, Vi er alle forskellige og det er netop den forskellighed jeg argumentere for.


Beskeder i denne tråd
Re: For mange posts med de samme "good guys"? - af Kim T - 17-02-2010, 11:48 AM
Re: For mange posts med de samme "good guys"? - af jacob jensen - 18-02-2010, 08:25 PM
Re: For mange posts med de samme "good guys"? - af Tukjær - 19-02-2010, 04:09 PM
Re: For mange posts med de samme "good guys"? - af Tukjær - 20-02-2010, 07:43 PM
Re: For mange posts med de samme "good guys"? - af Tukjær - 20-02-2010, 08:36 PM



Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)