10-12-2009, 08:59 PM
jacob jensen Skrev:Jeg har også som ung været å så vred på verden at alle normer skulle brydes,så jeg harVred på verden
også båret gummisko ved mange forskellige lejligheder og fred med det.
jacob jensen Skrev:Men jeg er da glad på dine vegne Mr Korsbek at du har det kæmpe mod at montereLige præcis min pointe. Dit tøjvalg er fint med mig og formentlig det samme den anden vej.
dig orange sko og rem hvis det så på samme tid gør noget godt for dig så er det jo super.
Men du gør dig jo netop til dommer over god smag med nogle af dine kommentarer og det er det jeg opponerer lidt imod.
jacob jensen Skrev:Jeg har ingen planer om at mit tøjvalg skal skabe mode det er valgt ud fra hvad jeg kan lideRespekt for at du gør som du selv har lyst til
og hvad jeg syntes passer til min alder jeg behøver intet modeikon eller andre fra den
selvhøjtidlige mode til at fortælle mig hvad jeg bare må gå i.
jacob jensen Skrev:Jeg er og har altid været kold over for hvad mennesker som ikke betyder noget for migJeg bryder ikke grænser ved at gå med en trucker kasket
mener om mig,grunden til at jeg er blevet mere konservativ i mit tøj og sko valg er
at jeg ikke rigtig er så vred på verden mere og ikke har det store behov for at bryde grænser og normer som før
jacob jensen Skrev:Jeg spørger bare mig selv hvordan folk ville se på manden hvis det ikke var Hr B. så tror jegHer er jeg fuldstændig uenig. Det har intet med manden at gøre. Men derimod stilen JEG synes er fed.
ikke folk i kor ville sige FED stil,personlig syntes jeg bare det bla. udtrykker flugt fra ens alder
Jeg synes på ingen måde at flugt fra alderen har noget med det at gøre.
Nå men skal vi ikke se i øjene at vi bare er ueninge og droppe denne snak og komme tilbage til urene
Mvh. KimT Tjek min Instagram ved at klikke her

![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)