14-08-2009, 12:00 PM
Citat:men efter min mening er den nye PloProf nok et spændende ur, men ikke nogen "konkurrent" til Rolex Deepsea, da det er vandtæt til FIRE gange den dybde, som PloProf kan gå ned tilUhh... de her hypotetiske fantasidybter er nok ikke det, som afgør kampen om popularitet. PloProf er så outreret for en almindelige (sporty) urbruger, at den går ikke at flashe i bestyrelsesmødet.
Det sjove ang. størrelsesdiskussionen er at - efter sigende - der hvor det rigtigt sker, er moden med de store ure allerede forbi... Det kan så slet ikke ses i gadebilldet endnu.
Jeg venter med glæde den dag, der vil være nogle PloProfs på brugtmarkedet (eller den dag, en Omegapusher skylder mig en tjeneste og jeg kan købe én for indkøbspris
Go´weekend - John
Mvh. John - nu under det sorte flag*.
(*Jolly Roger, ikke IS !
)
(*Jolly Roger, ikke IS !

![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)