24-04-2008, 01:15 PM
hannover_dk Skrev:Jeg tror helt ærligt vi er nogle stykker som skal være forsigtige med ikke at vade rundt i off topic i det som skulle være ur fora
Jeg ser en tendens til at de rigtigt gode og vidende folk som Mads G, Per B - og mange andre, har længere og længere mellem deltagelsen.
For mange tråde med SE mit nye, og så 12 svar - FEDT UR og for mange tråde som ryger off topic - som jeg selv kan tage del-ansvar for
Der er masser af udenlandske fora som trækker og kan give dem ligeså meget, så ACHTUNG - inkl mig selv. Vi må ikke tabe eksperterne her på forummet
vh
Hvis Mads G og Per B samt andre er begyndt at skrive mindre på forum så vil det måske være en ide at spørge dem hvorfor (hvis det er tilfældet) jeg kan ikke se at det skulle være et problem med flere indlæg på forum'et, hvis der er et emne man ikke er interesseret i så springer man det jo bare over.
Selv er jeg måske ikke så interesseret i højtekniske indlæg hvor der bliver redegjort for et enkelt tandhjuls betydning for værket, men det betyder ikke at de folk der ved en masse om dette ikke skal poste et indlæg. Kort sagt der skal være plads til alle så længe det handler om ure.
Mvh
Thomas

![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)