Omega Dynamic
#3
Jep NOS er new old stock = nyt ur som har ligget længe på lager, men jeg kan ikke se nogen af de tre er det
Jeg tror den øverste ved service har fået ny viser, og byttet rundt ja
Den har øjensynligt heller ikke papirer

Den fra Mølbak har diverse papirer, og da Bo er en absolut ordentlig sælger kan du gå ud fra det kun er metro expres, men det er ikke sikkert det er alle papirer - det må du høre ham om hvis det betyder noget for dig
Bo's vil normalt være med en service eller i alle fald en service garanti

Bjarne My watch's (som også er 100% good guy) ur er med inder-og yderbox alle papirer og certifikat - det trækker som du sikkert ved op.

Bjarnes er derudovermed stålrem og foldespænde - han skriver ikke om det er originalt, men det går jeg ud fra ud for alt andet og det man ser - men hør ham

Priserne passer dermed ret godt.
Man får ret klart mest ur ved det dyreste, "mellemst" ved det mellemste og mindst ved det billigste - det er da lidt heldigt.

Baun vil kunne underholde en del om glæden ved den model og egnethed til jagt. Jeg tilslutter mig uden at gå på jagt

vh
Mvh. John  - Glad for ure og frisk på lidt iværksætterråd.
Besøg min blog med gode råd til iværksættere!
Besøg min blog om ure!
Svar


Beskeder i denne tråd
Omega Dynamic - af Søren Ingvardsen - 03-04-2008, 09:29 PM
Re: Omega Dynamic - af Tukjær - 03-04-2008, 09:31 PM
[Intet emne] - af hannover_dk - 03-04-2008, 09:51 PM
Jeg vil nøjes med.. - af baun - 03-04-2008, 10:27 PM
[Intet emne] - af Peter - 04-04-2008, 04:04 AM
[Intet emne] - af johnfyn - 04-04-2008, 08:15 AM
[Intet emne] - af Mads Gjødesen - 04-04-2008, 12:50 PM



Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)