18-01-2014, 11:57 PM
"Former Omega Salesman"......
|
Slår Omega Rolex om et par år ?
|
|
19-01-2014, 12:04 AM
Hermed rettet Claus :-)
Sent from my iPhone using Tapatalk
19-01-2014, 12:17 AM
<!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: -->
19-01-2014, 12:19 AM
Det er der kun godt at nogle kunne gennemskue grafen, men at kopiere den fra TZ og sætte den på FB, da jeg ikke lige vidste hvordan jeg ellers skulle gøre, er fuldstændigt ligemeget.
Det var ihvertfald ikke ligetil at gennemskue at det var søgninger, så det er fint Mads fandt ud af det.
19-01-2014, 12:25 AM
Hvis man sammenligner antal søgninger på hhv. Rolex og Omega ure på Google Trends, ligger Rolex signifikant over Omega. Det er det generelle billede de sidste 7 år, Googles graf viste.
Jeg ville være forsigtig med at konkludere noget om tendensen, ud fra de meget svingende grafer. Men som Mads også skriver, har Omega rykket sig en del fremad/opad.
19-01-2014, 01:50 AM
stenstrupigen Skrev:Det var ihvertfald ikke ligetil at gennemskue at det var søgninger, så det er fint Mads fandt ud af det. Et lille "hint" er ellers at der står "digital luxuary" som producent - sådan et navn indikerer lidt, at man er i den elektroniske verden Sent from my iPad using Tapatalk HD MVH Jesper
19-01-2014, 10:45 AM
P11 Skrev:Hvis man sammenligner antal søgninger på hhv. Rolex og Omega ure på Google Trends, ligger Rolex signifikant over Omega. Det er det generelle billede de sidste 7 år, Googles graf viste. Når det kommer til den slags grafer med søgeord synes jeg heller ikke det er så intersant. Kun omsætningstallene er lidt sjove. Det bliver spændende at se udviklingen på Rolexurerne og Omegaurerne de næste 2 - 4 år synes jeg. Hvad nyt kan de komme med ? Kan urværkerne gøres bedre ? Det tror jeg nærmest ikke. Men noget på designsiden måske med Rolex. Jeg synes at de skal lave større sporture end de 40 mm. Dog er det jo datejust, som på verdensplan sælger langt mere, og at de kommer i så mange størrelser og op til 41 mm er ganske fint synes jeg. Jeg ville også ønske at de kunne lave en altanativ chronograph til Daytona. En chonomodel er ganske lidt. Der har Omega virkelig gået helt vild i den anden grøft med alle de speedmastermodeller, som der findes.
19-01-2014, 11:29 AM
Kan du evt. hente de kvajebajere IMENS du taler udenom?
19-01-2014, 11:51 AM
Encino Skrev:Kan du evt. hente de kvajebajere IMENS du taler udenom? Lever i min egen lille dykkerklokke..
19-01-2014, 02:28 PM
Nogles ære blev måske rørt Jeg kan se at Digital Luxwery Group er et temmeligt stort fortagne, men om man selv kan bruge det til noget ved jeg ikke. [url]"http://www.digital-luxury.com/#!/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.digital-luxury.com/#!/[/url] |
|
« Næst ældste | Næst nyeste »
|