Om at sælge ure....
#1
Ofte ser man ure sat til salg uden billeder, eller med et "modelfoto". Måske kun med et eller to billeder, hvor sælger opfordre til at maile for flere billeder.

Jeg springer konsekvent disse annoncer over. Hvis man ikke en gang kan tage sig tid til at uploade billeder eller endda tage billeder af det ur man vil sælge, kan man da ikke forvente et hurtigt salg!

Kun en opfordring til alle der vil sælge ure...... Tror der er mange der har det som jeg...... Icon_e_wink

Det var dagens sure opstød Icon_redface

God weekend til alle Icon_e_biggrin
Svar
#2
omvendt har jeg gjort nogle af de bedste køb på den måde - for de andre gider ikke at bede om billeder - og sælger skal bare af med uret!

Så bliv bare ved! Icon_cool

vh Baun
Svar
#3
Nu kigger i vist ikke efter de samme ure så der er vist ikke sket
noget som ikke ville være sket Icon_cool

Selv kigger jeg på alle ure som har min interesse
med og uden billede

Men jeg vil give Tukjær ret et ur til salg står bedre MED billede
og virker også mere seriøst.
Svar
#4
Jeg springer som regel også over dem uden billede, men hvis jeg virkeligt er interesseret så spørger jeg selvfølgeligt efter billeder.

Men jeg kan da godt undre mig over at sælger ikke fra starten, bare lægger billederne op.

Thomas
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)