Jeg forsøger alligevel igen!
#1
Kære Bjarne, Peter (og hvem der evt. ved noget).

Bliver der afholdt et urmøde i Horsens i maj i år?

Mange forventningsfulde hilsner.

Benny
Svar
#2
Ja, det gør der da. Det har Peter sagt/skrevet mange gange. Spørgsmålet er bare stadig hvornår? Icon_rolleyes
Godt ord igen Peter, men nu skal du snart ud med en dato, der er 11 dage til maj, du venter måske længst muligt i håb om at der ikke kommer så mange med kort varsel? ? ? Icon_e_wink
Mvh Lars
Svar
#3
Hej

Vi arbejder ret kraftigt på en dato i øjeblikket, men det er ret sandsynligt at det bliver udskudt til den 9 juni, og jeg ved godt at jeg hele tiden har sagt maj, men vi skal lige have afklaret det sidste med lokalerne.

MVH Peter
Svar
#4
Fint, så læg jer da fast på d. 9 juni, maj er vel også ved at være "brugt" ved de fleste. Må jeg prøve at tilføje et punkt på dagsordnen: Mødedato for næste år. Så er der ikke så meget at være i tvivl om, og det kan planlægges ind i folks kalendere. Bare en ide.
Uanset bliver det spændende.
Mvh Lars
Svar
#5
Hej Lars

Jeg ville gerne lægge mig fast på den 9. juni, men der skal lige lokaler på plads først, men inden for de næste 8 dage kommer der meget mere info.
Mywatch.dk
Bjarne Vork
Svar
#6
Så Speedy

Nu går det løs, Check her [url]"http://www.urforum.dk/phpBB2/viewtopic.php?t=4323">http://www.urforum.dk/phpBB2/viewtopic.php?t=4323[/url]

Så nu er det bare at få sig meldt til imens der stadig er pladser. Icon_e_wink
Mywatch.dk
Bjarne Vork
Svar
#7
Hej Bjarne
Ja, man må sige at maj er blevet lidt lang i år Icon_e_biggrin

9. juni kræver lige lidt justeringer af kalenderen, bl. a. flytning af en fødselsdag, men det håber jeg at klare.

Håber vi ses!

Benny
Svar
#8
Tag din smukke kone med Benny... når/hvis hun ikke interesserer sig for ure kunne det jo være at hun interesserede sig for god mad og flotte mænd!

Conni siger at hun tager med for at kigge på mænd - og hun virker mere entusiastisk efter at hun har set dig, så pas på! Icon_cool

vh Baun
Svar
#9
Hej Speedy

Jeg har vist aldrig talt om maj - og har jeg har jeg glemt det Icon_e_wink

Jeg håber du får flyttet rundt på kalenderen, en urdag i det Jyske skal du da opleve.

Og som Per skriver tag konen med, så er der allerede 3 piger tilmeldt.

Ender nok med at vi kommer til at lave en pigekomsammen, og så kan mændene sidder i et hjørne og snakke ure Icon_cool
Mywatch.dk
Bjarne Vork
Svar
#10
peter Skrev:Hej alle

Vi laver jo vores sædvanlige urmøde i Horsens i maj måned, hvor der kommer folk fra diverse importører og viser kollektioner af ure og andet tilbehør til ure, hvis der er interesse for at få vide hvordan et mekanisk urværk virker kan vi sagtens fortælle om det, men vi har ikke hele programmet klar endnu.

MVH Peter


Hej Bjarne.
Det mindes jeg heller ikke du har Bjarne, det med "maj" stammer helt tilbage fra min gamle tråd om urmødet i København, og er fra 18/2-07, og er derefter nok bare blevet nævnt så mange gange at det gik hen og blev en "sandhed".

Men selvfølgelig kommer jeg hvis det overhovedet er muligt. Som sagt skal der lige flyttes en fødselsdag, og så skal de venner der venter besøg i maj i forbindelse med urmødet lige adviseres også.

Det er jo også spændende at se hvordan I jyder <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> laver urmøde, det er sikkert ikke så ringe endda Icon_e_wink .
Men jeg bilder mig nu heller ikke ind at succeen står og falder med om jeg kommer - trods alt!

Håber du kommer med en opdatering af antal tilmeldte hen ad vejen!

Mange hilsner

Benny (aka Speedy) Icon_e_wink

PS. Er lige kommet hjem fra den fedeste Rugsted & Kreutzfeldt koncert i VEGA, total "ud af kroppen" 80 ér nostalgi!
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 2 gæst(er)