06-03-2015, 05:26 PM
Nok det fedeste guldur jeg endnu har set (næst efter et Panerai)
Stort tillykke
JEG ville ikke have tålmodighed til så lang ventetid
|
Dornbluth - Cal. CenterSecond - The one and only!
|
|
06-03-2015, 05:26 PM
Nok det fedeste guldur jeg endnu har set (næst efter et Panerai)
06-03-2015, 05:33 PM
Tillykke med den!
Fedt med sort og rosegold og det enkelte udtryk. Vintage Omega, herreure, lommeure og stopure
06-03-2015, 05:40 PM
Man kan sagtens finde mange andre gode videoer omkring firmaet og deres ure.
For mig er de helt specielle og der er stoppet masser af håndværk og sjæl i deres ure. [youtube]KtDvs3IH_0A[/youtube] Med venlig hilsen Michael
Elsker når ure kommer med en historie
06-03-2015, 06:00 PM
Tillykke med et super frækt ur! Guld/sort spiller bare 110% !!
06-03-2015, 06:18 PM
jeg takker ALLE for alle de fine ord!
@kristoffer og jacob - det sker inden så længe - bare i holder jer fra kronen... kristoffer kan se det sjove her... haha @michaelSC - ja jeg tænkte at jeg ville give dig en heads up da det er længe siden du har været på herinde? udover det så ved jeg at dornbluth også har en særlig plads i dit ur hjerte... @michael - miwes - ja det betyder virkelig meget denne håndværksmæssige tilgang de har til sagerne dernede i Tyskland - man har virkelig fornemmelsen af omhyggelighed og kvalitet! måske du selv skulle overveje at gå a la den vej en dag ude i fremtiden? @kim - ja jeg har været pænt tålmodig og til tider også presset på den front men sålænge man bliver informeret omkring tingenes tilstand fremfor at stå hen i det uvisse så er det til at håndtere! @Claus - CT- respekt for at du ytrer dig på den måde - ja jeg har det på samme måde! det er et Mega fedt stort ikke gnidret no nonsens guldur der er til at forstå! -og jeg giver dig ret... et pamela iklædt guldskørter er bestemt ikke værst! vh. jon -------------------------------------
Ure? - Lidt af hvert vel....
06-03-2015, 06:20 PM
Fint ur. Tillykke med det.
Torben
06-03-2015, 06:23 PM
FACK!!!!! FAAAAAACK.... overmunden sidder i bordpladen og kæben ligger på gulvet. DET DER ER SIMPELTHEN ET AF DE SMUKKESTE GULDURE JEG NOGENSINDE HAR SET!!!!!!!!
TILLYKKE! Glæder mig til at se det live!!
06-03-2015, 06:25 PM
Hjertelig tillykke med det meget flotte ur. Det var en lang ventetid, men nu har du også noget helt enestående!
JK
06-03-2015, 06:38 PM
MortenKN Skrev:FACK!!!!! FAAAAAACK.... overmunden sidder i bordpladen og kæben ligger på gulvet. DET DER ER SIMPELTHEN ET AF DE SMUKKESTE GULDURE JEG NOGENSINDE HAR SET!!!!!!!! <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> You can't turn back the clock. But you can wind it up again.
06-03-2015, 06:58 PM
Tilykke kanon gode valg du har gjort fedt med et så personligt ur.... som der ikke er mange af. Det må være en keeper
|
|
« Næst ældste | Næst nyeste »
|