16-07-2015, 11:45 PM
Havde du forventet andet ? Et ur til plus 100k er der langt udsigt til herfra.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
If you ain't using it, you abusing it!
|
Endelig en gummirem fra Rolex
|
|
16-07-2015, 11:45 PM
Havde du forventet andet ? Et ur til plus 100k er der langt udsigt til herfra.
Sent from my iPhone using Tapatalk If you ain't using it, you abusing it!
16-07-2015, 11:52 PM
Det gaz
16-07-2015, 11:54 PM
Der er rigtig mange mærker der har en eller flere udgaver med gummirem og nogle ure ser det knaldhamrende godt ud til, så det er ikke her mit problem med gummiremme ligger, men prisen har jeg det svært med ved nogle af mærkerne, hvor der bare ikke findes så god en gummiblanding, at det retfærdiggøre de efter min mening, sindsyge priser...sorry!
Hvem sagde fattig røv Med venlig hilsen Michael
Elsker når ure kommer med en historie
17-07-2015, 04:23 AM
Hopper med på fattigrøvs vognen. Rolex kunne sagtens lave lignende til submariner, eller hvertfald til den "gamle" yachtmaster, uden det vil koste eller betyde noget brand mæssigt. Blot mine holdninger :D
Sent from my iPhone using Tapatalk If you ain't using it, you abusing it!
17-07-2015, 09:27 AM
(17-07-2015, 04:23 AM)jacobzimmer Skrev: Hopper med på fattigrøvs vognen. Rolex kunne sagtens lave lignende til submariner, eller hvertfald til den "gamle" yachtmaster, uden det vil koste eller betyde noget brand mæssigt. Blot mine holdninger :D Helt enig. Der findes dog så mange tjekkede gummiremmer for ingen penge og så kommer de mest sandsynligvis fra den samme kinesisk fabrik som er underproducent for de røvdyre "mærkevare-gummiremme" Google er din ven - AliExpress.com ligeledes Cheers - John Mvh. John - nu under det sorte flag*.
(*Jolly Roger, ikke IS ! |
|
« Næst ældste | Næst nyeste »
|