Urdebatten / Urforum
Andersmann ANN0813 - Printviselig Version:

+- Urdebatten / Urforum (https://urdebatten.dk)
+-- Forum: Hovedfora (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=79)
+--- Forum: Urforum (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=70)
+--- Tråd: Andersmann ANN0813 (/showthread.php?tid=81731)

Sider: 1 2


Andersmann ANN0813 - Miwes - 11-02-2017

Her en video af mit nye dykker ur og jeg er helt oppe at ringe over uret.... Icon_party Icon_party Icon_Up





Ps. det er helt okay med forskellige holdninger til mine ure, så kig med hvis du har lyst og kommenter gerne.


RE: Andersmann ANN0813 - Miwes - 11-02-2017

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage


RE: Andersmann ANN0813 - jk - 12-02-2017

Absolut et smukt ur. Enkelt og stilfuldt. Ser ud til at være en pæn finish også. Tillykke med købet!
JK


Andersmann ANN0813 - runzuk5 - 12-02-2017

Utrolig lækkert ur


Sent from my iPhone using Tapatalk

Micro mærker er vejen frem


Sent from my iPhone using Tapatalk


Andersmann ANN0813 - KimT - 12-02-2017

Lige vågnet efter en "sov-længe-søndag-morgen" til dine flotte billeder og glæder mig til at se videoen senere :-)

Tillykke med det... :-)


Andersmann ANN0813 - T.Hansen - 12-02-2017

Super flot, stort tillykke med det :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


RE: Andersmann ANN0813 - Avantismo - 12-02-2017

Dejligt med en lille hyggelig video.

Synes at dette ur viser at mikromærkerne flytter sig indenfor standarden om hvad man forvente af mikromærkerne.
 
Sandwich skive er lækkert og uhørt da jeg købte mit første mikromærke (for en del år siden)

Den kantede lynette er ikke min smag, men giver da uret sit eget udtryk.

Tillykke med det.


RE: Andersmann ANN0813 - Miwes - 12-02-2017

Tak Kim

Det er meget et velproduceret ur, der bare virker helt rigtigt for mig, hvor jeg er vild med den kantede lünette, som forøvrigt kun har 60 klik, men det er uden slinger i valsen.

Forøvrigt har jeg en lidt sjov oplevelse med netop designet på dette ur, hvor jeg tilbage i tiden designede eller legede med samme, i noget 3D software og det var meget lig formen på dette ur.

Jeg vil naturligvis få taget en masse billeder af uret og med læder på uret spiller det rigtig fedt.


Andersmann ANN0813 - tg - 12-02-2017

Det ser godt ud, jeg kan egentlig godt li møtrik stilen, og sandwich skiven er lækker. Kronen skulle måske også have været møtrik formet for at være helt gennemført.


RE: Andersmann ANN0813 - p.sebastian - 12-02-2017

Cool ur og hyggelig video som altid... jeg har et eller andet med navnet, det klinger bare mærkeligt i mine ører

Sendt fra min SM-G935F med Tapatalk