|
Remme...... - Printviselig Version: +- Urdebatten / Urforum (https://urdebatten.dk) +-- Forum: Mærke-dedikerede urfora (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=77) +--- Forum: Panerai og Anonimo (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=72) +--- Tråd: Remme...... (/showthread.php?tid=76409) |
Remme...... - KimT - 03-10-2011 Jeg trængte til lidt nye remme, så da jeg var i byen idag alligevel, var jeg lige forbi Klarlund. Som altid en fin service og jeg forlod butikken med en rigtig fed OEM rem. Derudover har jeg bestilt en Gunny 74 Strap, som jeg venter med længsel. OEM remmen fra Klarlund. ![]() ![]() Remmen jeg har bestilt fra Gunny, dog med nogle modifikationer (bla. uden skriften "74") (billeder fra hans hjemmeside) ![]()
Re: Remme...... - gmt-geek - 03-10-2011 Kim T Skrev:Jeg trægte til lidt nye remme, så da jeg var i byen idag alligevel, var jeg lige forbi Klarlund. Hej Kim, De er nu fede begge to!! Hvad ligger OEM remmen i fra Klarlund? - Og... Hvor lang tid ventetid har Peter aka gunny strap man i øjeblikket? Vh. Jon Re: Remme...... - Mortenkoch - 03-10-2011 Jeg er helt klart mest til OEM remme, og den du har købt ser virkelig lækker ud!!! Re: Remme...... - KimT - 03-10-2011 gmt-geek Skrev:Hvad ligger OEM remmen i fra Klarlund?1600,- for en OEM. Nogen vil måske sige dyrt, men når man har købt remme til et AP ROO, så er det ikke så galt <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> Peter (Gunny) har ca. to måneders ventetid fra bestilling til afsendelse, så det kræver lidt tålmodighed Re: Remme...... - KimT - 03-10-2011 MortenKoch Skrev:Jeg er helt klart mest til OEM remme, og den du har købt ser virkelig lækker ud!!!Den er også virkelig lækker.....klart den fedeste OEM jeg til dato har haft i hænderne. Og den er meget federe IRL end på billeder Re: Remme...... - Mortenkoch - 03-10-2011 Det synes jeg nu heller ikke er en "skæv" pris. Mener at en croco rem til Breitling løber op i ca 3.000. Re: Remme...... - KimT - 03-10-2011 Lidt mere info. Remmen hedder Assolutamente og har følgende produkt kode MX006ZBZ Det nye 386 er bla. "født" med denne rem. Bare hvis der var nogen der var nysgerrige Re: Remme...... - LJK - 03-10-2011 Jeg har et par "Gunny-remme" og kan kun sige god for dem, meget bløde og rigtigt lækre at gå med. Så lige et par billeder til at fordrive ventetiden <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> Caitlin; ![]() ![]() Og en mørkebrun; ![]() ![]() LJK Re: Remme...... - KimT - 03-10-2011 Caitlin var også med i mine overvejelser. Men for at få det lige som jeg gerne ville have, endte jeg med at skrive en del frem og tilbage med ham. Derfor bliver min rem helt custom og jeg glæder mig til at se resultatet Re: Remme...... - KimT - 04-10-2011 Et par billeder mere........... ![]() ![]()
|