Urdebatten / Urforum
Hvaffor`et ur ? - Printviselig Version:

+- Urdebatten / Urforum (https://urdebatten.dk)
+-- Forum: Alt det andet (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=78)
+--- Forum: Off topic (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=81)
+--- Tråd: Hvaffor`et ur ? (/showthread.php?tid=74118)

Sider: 1 2 3


Hvaffor`et ur ? - alsendk - 17-06-2010

İmage

Selv om jeg prøver ihærdigt på ikke at blive distraheret, har jeg svært ved at finde ud af hvad det er for et ur, den heldige mand bærer på sit tatoverede håndled. Icon_rolleyes


Re: Hvaffor`et ur ? - jacob jensen - 17-06-2010

Gul hel guld Rolex Daytona (men enden han har fat i er vist heller ikke værst) Icon_cool
hvis der skal ref.nummer på skal vi have hard core Rolex drengene ind over Icon_e_biggrin


Re: Hvaffor`et ur ? - KimT - 17-06-2010

Det står faktisk også oppe i venstre hjørne, dog lidt svært at læse Icon_e_wink


Re: Hvaffor`et ur ? - hannover_dk - 18-06-2010

I ved godt, at ved at trykke ctrl og + samtidigt - zoomer i på alle internet sider og ctrl og - zoomer ud igen. Det var ikke for at være bedre vidende, men der kan jo være nogen der ikke kender tricket.
I kan her næsten zoome nok ind til at se om hun skulle ha skiftet underbukser inden tricket iøvrigt Icon_redface
vh


Re: Hvaffor`et ur ? - Peter - 18-06-2010

Hej

Fint billede af et Daytona. Icon_mrgreen

MVH Peter


Re: Hvaffor`et ur ? - KimT - 18-06-2010

hannover_dk Skrev:I ved godt, at ved at trykke ctrl og + samtidigt - zoomer i på alle internet sider og ctrl og - zoomer ud igen.
Og med "ctrl" og "=" samtidig, kommer man altid tilbage til den oprindelige størrelse Icon_e_wink

Kim


Re: Hvaffor`et ur ? - Sociologen - 18-06-2010

hannover_dk Skrev:I ved godt, at ved at trykke ctrl og + samtidigt - zoomer i på alle internet sider og ctrl og - zoomer ud igen.
Eller CTRL samtidig med at musens scroll knap rulles op hhv. ned Icon_e_wink Icon_e_wink <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->


Re: Hvaffor`et ur ? - jacob jensen - 18-06-2010

Og jeg som troede i ville begynde at snakke ref.nummer <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->


Re: Hvaffor`et ur ? - bjorn_e58 - 18-06-2010

Ref nr? Ur? Hvor? Jeg troede kun det var højere oppe, der var Ref Nr som 36B, 38D, 38E, osv. Aner ikke hvad I taler om.

/Bjørn.


Re: Hvaffor`et ur ? - Peter - 24-06-2010

Hej

Jeg tror at vi er gået off topic. Icon_mrgreen

MVH Peter