|
NATO rem - Printviselig Version: +- Urdebatten / Urforum (https://urdebatten.dk) +-- Forum: Hovedfora (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=79) +--- Forum: Urforum (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=70) +--- Tråd: NATO rem (/showthread.php?tid=62458) Sider:
1
2
|
NATO rem - Calle86 - 12-01-2015 Kan i anbefale et godt sted hvor jeg kan købe 16 mm NATO rem? Re: NATO rem - MadsA - 12-01-2015 Jeg har været meget, meget tilfreds med at købe fra the NATO Strap Co. Fri forsendelse , hurtigt levering, en god rabat og så er der somme tider en håndskrevet besked med [url]"http://natostrapsco.com/collections/all-watch-straps" onclick="window.open(this.href);return false;">http://natostrapsco.com/collections/all-watch-straps[/url] /Mads Re: NATO rem - jacobzimmer - 12-01-2015 Har købt på samme side som Mads linker til, fik en god jul besked. Det var altså i sommers! Kan kun anbefales. Re: NATO rem - Calle86 - 14-01-2015 Hvor bliver de egentligt sendt fra? Syntes ikke jeg kan se det på deres side? Tænker på om det evt kan tages i tolden? Re: NATO rem - MadsA - 14-01-2015 Det bliver sendt fra US. Nu ved jeg ikke, om jeg overskrider reglerne, og hvis jeg gør, så sletter I bare med det samme! De gange jeg har fået sendt, har han skrevet et mindre beløb på end egentlig betalt, og der skal jeg lige understrege, at jeg ikke bedt om det /Mads Re: NATO rem - TioMalo - 14-01-2015 Bagatelgrænsen for vare købt udenfor EU er kr. 80 uden shipping. Jeg køber ofte diverse legetøj til Junior fra Kina - solgt gennem eBay. Sælgerne tilbyder ofte "free international shipping" og det gør så at hvis man skal købe 3 BeyBlades for US $ 10 per stykket, samles de ikke i en pakke men sendes hver for sig. Derved overstiger værdien ikke de magiske kr. 80 Kunne jeg tænke at Nato-remmerne er lidt same-same. Dvs. stykprisen er lav (?). Vh. John Re: NATO rem - Calle86 - 17-01-2015 Så fik jeg de remme hjem jeg bestilte. God service og hurtig levering jeg bestilte d.13. Og fik remmene her til morgen.
Re: NATO rem - KimT - 17-01-2015 Det ser godt ud - jeg er vild med den grønne <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> Re: NATO rem - Calle86 - 17-01-2015 Det er jeg også og det står godt til uret:-) det er dog lige til den lille side men syntes det går. Re: NATO rem - KimT - 17-01-2015 Det går fint IMHO. |