|
De nye Rolex modeller (Billeder) - Printviselig Version: +- Urdebatten / Urforum (https://urdebatten.dk) +-- Forum: Mærke-dedikerede urfora (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=77) +--- Forum: Rolex og Tudor (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=68) +--- Tråd: De nye Rolex modeller (Billeder) (/showthread.php?tid=61024) Sider:
1
2
|
De nye Rolex modeller (Billeder) - KimT - 26-03-2014 Lidt billeder af de nye modeller fra [url]"http://www.Rolex.com" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.Rolex.com[/url] ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
Re: De nye Rolex modeller (Billeder) - Jack Cassidy - 26-03-2014 Wow! En ny Seadweller og en ny Pepsi. Godt set af Rolex, de to ure bliver et hit. Re: De nye Rolex modeller (Billeder) - Ralle - 26-03-2014 Den "nye" Milgauss er sindssygt lækker Re: De nye Rolex modeller (Billeder) - KimT - 26-03-2014 Jack Cassidy Skrev:Wow! En ny Seadweller og en ny Pepsi. Godt set af Rolex, de to ure bliver et hit.Desværre kommer GMT´en kun i hvidguld, hvilket begrænser den lidt (for mig Jeg synes godt om SD, GMT og Milgauss. Faktisk synes jeg Rolex har gjort det ret godt. GMT ville være min klare favorit, hvis det havde været stål. Re: De nye Rolex modeller (Billeder) - Wenga - 26-03-2014 Og nu kan de lave en "coke" så den kommer nok næste år Re: De nye Rolex modeller (Billeder) - KimT - 26-03-2014 Ja, det kan man håbe på <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> Re: De nye Rolex modeller (Billeder) - Hedegaard - 26-03-2014 Wenga Skrev:Og nu kan de lave en "coke" så den kommer nok næste årRolex plejer kun at lave deres hvidgulds varianter med et kendetegn som ikke fåes i de alm stål udgaver: Subben har blå skive og lynette, Daytonaen har oftest en anden skive... Det giver ingen mening imo at lave to mere eller mindre ens ure udover den "lille" forskel, at det ene er i hvidguld og har en lille smule anderledes glød (som ses hvis man kommer inden for en meters penge af uret)... og så et stål ur! Ved godt at man kan selv kan mærke forskel, men der er stadig mange som køber et Rolex som et "show-piece" og når alt kommer til alt vil der jo være en 175k i forskel på to "ens" ure... Re: De nye Rolex modeller (Billeder) - TimeToWatch.dk - 27-03-2014 Simon tror du ikke de "blot" har valgt hvidguldsmodellen at lancere pepsi-kransen på, fordi det ville se dumt ud på et gul-guld, men ellers køre den vanlige med først guld og så året efetr stål? Jeg er ret sikker på der kommer en i stål på et tidspunkt. Alt andet ville da være at skyde sig selv i foden med ALT det bøvl de har haft med den blå/røde cera lynette?! Volumen og salget kommer jo først den dag de smider et Pepsi stål på markedet, og det er jo en sikker cash-cow. Den tror jeg ikke de lader glide forbi... /Mads Re: De nye Rolex modeller (Billeder) - RURA - 27-03-2014 Jeg er som ejer stor Milgauss fan Og den nye farve på skiven er ekstrem flot syntes jeg. Men jeg må ærligt indrømme at jeg syntes at der er et eller andet ferskt over den kombo. Men skal helt sikkert se det irl. Og så er Pepsien i hvert fald meget velkommen for mit vedkommende. Re: De nye Rolex modeller (Billeder) - Slettegaard - 27-03-2014 Ralle Skrev:Den "nye" Milgauss er sindssygt lækkerHELT enig |