|
Her gik jeg og troede - Printviselig Version: +- Urdebatten / Urforum (https://urdebatten.dk) +-- Forum: Mærke-dedikerede urfora (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=77) +--- Forum: Japanske mærker og micromærker (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=71) +--- Tråd: Her gik jeg og troede (/showthread.php?tid=60345) Sider:
1
2
|
Her gik jeg og troede - Stensbjerg - 30-11-2013 At umbraco skruerne på min MMer var til pynt, Men ifølge review af modellen på thedivewatchconnection.com,har de et yderst vigtig formål de skriver, the two allen screws secure the bezel and allow to reach the glass screwed retaining ring. Virkelig et godt review med en masse gode detaljer, Aldrig har jeg været så glad for 2 umbraco skruer FEDT de ikke bare er til pynt men i ægte Seiko ånd har et formål. <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> Re: Her gik jeg og troede - KimT - 30-11-2013 Kan du ikke lige kopiere et link ind. Jeg kan ikke umiddelbart finde det og vil gerne læse det. Re: Her gik jeg og troede - Stensbjerg - 30-11-2013 Det ved jeg sgu ikke lige hvordan man gør Skrev watchdiverconnection seiko 600m spring drive review I søge feltet så poppede den op hos mig, der er ikke den store tekst men (syntes jeg) flere gode billeder, Med en kort forklaring til. Re: Her gik jeg og troede - KimT - 30-11-2013 Når du står inde på den aktuelle side har du et felt oppe øverst på din skærm hvor adresse linien står. Den markerer og kopierer du og indsætter den så direkte i et indlæg Når du står inde på denne side lige nu, vil den linie jeg taler om hedde noget i stil med [url]"http://itstime.dk/urdebatten......." onclick="window.open(this.href);return false;">http://itstime.dk/urdebatten.......[/url]. Er det denne? [url]"http://www.thedivewatchconnection.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=7332" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.thedivewatchconnection.com/f ... f=5&t=7332[/url] Re: Her gik jeg og troede - Stensbjerg - 30-11-2013 Ok Yep lige præcis <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> Re: Her gik jeg og troede - Stensbjerg - 01-12-2013 Nederst i linket er der et billed af en andet sjældent Seiko på vores breddegrader, Nemlig Landmasteren Så jeg tænker de måske nærmest er en signatur på de sportsmodeller med Spring Drive værk Pga. Den måde de er bygget på, hvis det er tilfældet så kan jeg kun sige <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> Re: Her gik jeg og troede - Black Seal - 01-12-2013 Hi hi Jacob Der findes ikke andre end dig, som kan gøre så meget reklame for det ur du bærer. Du nærer en særlig passion til det ur du har og derfor ligger du højt i min bog i forhold til passion over "uret". Du undersøger mere om et ur, end jeg har gjort samlet over alle de ure jeg gennem tiden har ejet. Du får lige Re: Her gik jeg og troede - Sociologen - 01-12-2013 Stensbjerg Skrev:Nederst i linket er der et billed af en andet sjældent Seiko på vores breddegrader,Servicebillede: :)
Re: Her gik jeg og troede - Claus Tukjær - 01-12-2013 Black Seal Skrev:Hi hi JacobEnig <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> Re: Her gik jeg og troede - Stensbjerg - 01-12-2013 Jeg takker <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> Bare det ikke ses som en salgstale for det er det IKKE, Det er alene kun et udtryk for min helt store glæde ved dette ur, Der er heller ikke nogen der vil give det for uret som det har af værdi for mig. <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> Takker også for service billederne Kenn <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: --> Den et sgu da lækker. |