|
Baseball-rem og Nato til min 372 - Printviselig Version: +- Urdebatten / Urforum (https://urdebatten.dk) +-- Forum: Mærke-dedikerede urfora (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=77) +--- Forum: Panerai og Anonimo (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=72) +--- Tråd: Baseball-rem og Nato til min 372 (/showthread.php?tid=58711) Sider:
1
2
|
Baseball-rem og Nato til min 372 - Fetsnaski - 22-01-2013 Fik idag en Nato fra Panatime samt min Baseball-rem fra Johnny Torrez i San Francisco. Den er super lækker og absurd blød nærmest som smør. Den er lavet af en Dick Howser handske fra 60'erne og man kan godt fornemme at den har haft et langt liv. ![]() ![]() ![]() Og til sidst et hurtigt wristshot af den nye Nato, sådan en kan man jo altid bruge.
Re: Baseball-rem og Nato til min 372 - Avantismo - 22-01-2013 Fed farve på den natorem Re: Baseball-rem og Nato til min 372 - KimT - 22-01-2013 Lækre remme En stor del af glæden ved Panerai er alle de fantastiske muligheder der er med remme. Og uden at det behøver at koste vanvittig mange penge. Baseball-rem og Nato til min 372 - Fetsnaski - 22-01-2013 Ja Natoen har kostet $27 inklusiv forsendelse, så blir det jo ikke meget billigere. :-) Baseball-rem og Nato til min 372 - berg - 22-01-2013 Fedt!! Tillykke! :) Baseball-rem og Nato til min 372 - T Tornberg - 23-01-2013 Tillykke med remmen. Skimter man lidt tusch arbejde fra Erik eller Colin på den arm? Baseball-rem og Nato til min 372 - Fetsnaski - 23-01-2013 :-) ja, Både Erik og Colin har været igang på den arm, men mest Erik. Jeg tror vi skal lave en tattoo tråd, der er ihvertfald mindst én mere herinde med tatoveringer fra Colin også. Måske der er flere, ellers er der sikkert også andre flotte tatoveringer herinde. Jeg har da selv en ganske imponerende, hvis jeg selv skal sige det :-), Japansk 3/4 sleeve lavet af en anden tatovør. Re: Baseball-rem og Nato til min 372 - KimT - 23-01-2013 Jeg har masser gamle halvgrimme tatoveringer <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> Men jeg fortryder ikke en eneste Re: Baseball-rem og Nato til min 372 - Claus Tukjær - 23-01-2013 Jeg har ingen, men der skal jeg da have. Sad lige og kiggede på House Of Ink's hjemmeside.... Starter nu nok med noget simpelt... Baseball-rem og Nato til min 372 - T Tornberg - 23-01-2013 Erik har lavet min højre overarm og Colin har lavet ryg venstre arm og bryst. Så lidt er der da. |