21-03-2012, 07:05 PM
Isbjørn Skrev:... helt klart et berettiget spørgsmål, for det er vist en "klassiker".Citat:Her (flere timer) senereHvor mange gange var du på gulvet og lede efter dele?<!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->
Jeg havde 3 "smuttere", der alle endte på det hvide A4 papir; men ingen på gulvet.
Derimod "scorede" jeg absolut intet på disciplinen:
Når de rensede dele er fordelt fra rensekurven til samlebakken, skal rensekurven vendes på hovedet for at afsløre eventuelle oversete dele.
... på et tidspunkt siger Lars, "Nu skal der være 4 skruer. 2 lange og 2 korte". Hertil kunne "flovmand" svare, "Der er 2 lange og 1 kort".
Den manglende skrue lå i en "ikke endevendt" rensekurv
Det mest fordømte var dog, at montere skruer i en dækstens holder. - Det er skruer på størrelse med kommaerne i dette indlæg.
Sådan en skrue har det meste af sin vægt placeret i skruehovedet, og ved mindste fejlplacering trillede skruehovedet ned i gevindhullet..
... herefter stak gevindet op, som om det sagde, "Hvordan synes du selv det går?".
Så det var helt klart uvante materialer, formgivninger og størrelser; men hold op hvor spændende når det lykkes
Med venlig hilsen - Geodoc

![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)