Så ankom Breitling SuperOcean Professional
#21
Tukjær Skrev:
HG Skrev:Hvis du en dag er trist, så tager du det gule på den ene arm og det orange på den anden <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: --> <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->

Ja, det burde virke.... Nej, jeg var bare nået til den erkendelse at kun sorte ure virkede lidt kedelige. Divers er jo ikke nødvendigvis de flotteste ure.....

Enig, derfor har jeg 3 med perlemors hvide skiver <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->
Jeg har haft en Omega PO sort med orange tal - det var frækt og diskret.
Med venlig hilsen

Henrik Graae Visse

Mine ure er til låns, indtil en anden skal overtage dem!
Svar
#22
Seamus Skrev:Damn det er lækkert Claus, superflot med den børstede overflade og gule skive Icon_cool

Tillykke med det.

Thomas

Tak, Thomas.

Ja, selv viserne er børstet Icon_e_biggrin Det er jo så flot at jeg næsten ikke tør bruge det.....
Svar
#23
Du mangler en avenger seawolf. Der er kommet en ny i stål med matte skuldre og poleret på siderne. Rigtig flot skive i forhold til den gamle.
Svar
#24
Columbo Skrev:Du mangler en avenger seawolf. Der er kommet en ny i stål med matte skuldre og poleret på siderne. Rigtig flot skive i forhold til den gamle.

Nej, jeg mangler penge...... Det er nok det jeg mangler mest....... <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->
Svar
#25
Columbo Skrev:Rigtig flot skive i forhold til den gamle.

Det er jeg nu langt fra enig med dig i. Synes den nye skive er umådelig grim. Havde de derimod beholdt det gamle skivedesign, havde uret været fuldendt, netop fordi det nu bliver lavet i stål, frem for titanium.
Svar
#26
rigtig flot klokke stort tillykke

den gul skiven virker flot med kassen syntes jeg
(godt med nogle der tør gå andre veje i farvevalg)

det er jo også sjovere at have noget de andre heller ikke lige har

ja mønter får man nok aldrig trykt nok af
der kommer altid et ur man også godt lige vil have Icon_cool
Svar
#27
Columbo Skrev:Du mangler en avenger seawolf. Der er kommet en ny i stål med matte skuldre og poleret på siderne. Rigtig flot skive i forhold til den gamle.

Jeg kan ikke se nogen ny Seawolf på Breitlings hjemmeside, men den nuværende version i børstet titanium er spot on efter min mening.

Thomas
Svar
#28
Den gamle har sin charme og jeg har selv haft en som mit første titanium ur i 02. Mit problem var bare at jeg blev lidt træt af skiven(sort) og lidt ked af finishen på skiven. Den nye har derimod mange detaljer uden at virke for poppet. Tilgengæld er jeg skuffet over at den ikke er i titanium længere.
Svar
#29
Hvad hedder den nye?

Thomas
Svar
#30
Hvis jeg husker mit kamera på fredag, så kal jeg nok huske at tag billeder af den. Den erstatter den gamle og derfor har den samme navn. Den er ikke på deres side endnu ligesom den nye superocean heller ikke er. S.O`en har kun fået opdateret skiven.
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)