Afstemning: Har dit ur indflydelse på hvor lykkelig du er.
Ja
Nej
Måske
[Vis resultater]
 
 
Lykke med et lækkert ur
#31
Nej et ur gør intet ved min lykke følelse,
Men sjovt nok tror jeg 10 mill på kontoen vil bringe
Mere lykke i hverdagen.
Svar
#32
LIVETS Skrev:Nej et ur gør intet ved min lykke følelse,
Men sjovt nok tror jeg 10 mill på kontoen vil bringe
Mere lykke i hverdagen.
<!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->
Svar
#33
Jeg bliver ikke mere lykkelig med et ur mere eller mindre. Med min lille datter og kæreste, så betyder et ur hverken fra eller til i det store hele.
Anders 


Rolex Explorer 2 ref 216570 - Victorinox Inox - Seiko Orange Monster - Citizen divemaster "Pingo" - Casio G-Shock GD-110-1ER - Omega De Ville 1969
Svar
#34
Jeg har sagt måske

Jeg bliver glad når jeg nusser med urene. I godt humør. Når jeg er i godt humør virker alt lysere og så føler jeg mig vel mere lykkelig. Det samme gælder når jeg arbejder med andre ting jeg kan lide og det er formentlig summen af alle disse ting man beskæftiger sig med der som et lille supplement til dejlige børn, en kone man elsker og ens øvrige menneskelige relationer der afgør hvor lykkelig man er.

I det hele taget at have det materielt godt bidrager måske ikke afgørende, men heller ikke uvæsentligt

Vh baun
Svar
#35
LIVETS Skrev:Nej et ur gør intet ved min lykke følelse,
Men sjovt nok tror jeg 10 mill på kontoen vil bringe
Mere lykke i hverdagen.

Det ved jeg de ville og jo flere millioner der tikkede ind,
Jo bedre ville det blive. Icon_e_biggrin1

Men jeg er også af den holdning at penge gør dig mere lykkelig. Icon_e_wink

Torben: det var bare gas ingen spøgelser Icon_cool

Baun: rigtig godt formuleret <!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: -->
Yoshikazu Akahane. 28/+50.
Svar
#36
Jeg har også stemt ja!

Jeg bliver også ret glad inde i når jeg ser på, roder med og bruger tid på ur(e)!

Vh. Jon
-------------------------------------
Ure? - Lidt af hvert vel....
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)