AP reservedele.
#1
Hrmm, nogen der ved hvor man kan køber en skrue til et AP ur.
Har tabt den ene af skruerne der bruges til at spænde lænken fast på mit AP. og Har snakket med klarlund. De vil ikke komme en skrue i en konvolut, de vil have uret sendt derover.
Det koster jo mindst 500 kr i forsikring og fragt.

Nogen gode ideer ?
Svar
#2
Du kan sende det som værdibrev (bare kassens dimensioner ikke overgår 90 cm) og det er hujende ligegyldigt hvis du skriver værdien til 5K eller 25K.
Værdibrev og pakke forsvinder ikke (i hvert fald den slags sker ikke endnu hos PostDK).
Værdibrev for f. eks. 10K koster vist kr. 168.
John
Mvh. John - nu under det sorte flag*.
(*Jolly Roger, ikke IS !  Icon_blink )
Svar
#3
Har fundet ud af at AP bands har et sæt med 4 skruer i til 19 $. Det er immervæk billigere.
Svar
#4
I Silvan kan du få en helt kasse selvskærende skruere for 30 kr <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->
Mvh. Micki - DREAMWATCH
Svar
#5
Er det sådan en?
Icon_+1
Svar
#6
Loncar Skrev:Er det sådan en?

nej ikke helt. tror gevindet er lidt for groft Icon_e_biggrin
Svar
#7
jeg har købt rem og div ting hos AP bands der er en super service hos dem Icon_e_biggrin
Svar
#8
Har også fine erfaringer med AP Bands omend kvaliteten på remmene/delene er et pænt stykke fra AP niveau. Prisen er dog også tilsvarende lav. Et par skruer ville jeg ikke være bekymret for at investere i gennem dem. Men at Klarlund vil sende hele uret til Schweiz for at sætte en skrue i lyder da tåbeligt!?

/Mads
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)