Urdebatten / Urforum
Set på Baselworld; Anonimo model Bang & Olufsen - Printviselig Version:

+- Urdebatten / Urforum (https://urdebatten.dk)
+-- Forum: Hovedfora (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=79)
+--- Forum: Urforum (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=70)
+--- Tråd: Set på Baselworld; Anonimo model Bang & Olufsen (/showthread.php?tid=66785)



Set på Baselworld; Anonimo model Bang & Olufsen - Bjarne - 13-04-2007

Er netop lige kommet hjem fra årets Baselworld, det var som altid utroligt spændende, og ud over nye Rolex modeller, også at få lov til at kikke på Pateks fantastiske stand og selvfølgeligt også alle øvrige urproducenters stande ingen nævnt osv.

Det er et fantastisk setup og samtidigt så stort at man når man sidder efterfølgende og kikker katalog, så opdager man at man faktisk har overset rigtigt meget, men så er der selvfølgeligt også lidt til næste år <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->

En ting jeg undrede mig over var en ny Anonimo model der bar navnet Bang & Olufsen, er der nogen der kender noget til at Anonimo er begyndt at producerer ure for B&O eller om de har lavet private brands til andre firmaer?


- KK - 15-04-2007

Ved kun at B&O er sponsorer for Anonimo. SE HER. Hvorvidt der laves special editions med "Private Brands" skal jeg ikke kunne sige.


- PBN - 13-12-2007

Var nede og besøge Anonimo i Oktober og de fortalte at uret er blevet lavet i samarbejde med B&O Italien som også sponserer deres båd i Transpacific 52 Class.


- Sub-erman - 13-12-2007

den kan ses her...

[url]"http://www.anonimo.com/models_gallery/g_TP_racing.html">http://www.anonimo.com/models_gallery/g_TP_racing.html[/url]




MVH

SK